Jakie są wymiary bagażu podręcznego oraz rejestrowanego?

Jakie są wymiary bagażu podręcznego oraz rejestrowanego?

Wymiary dotyczące bagażu podręcznego linii lotniczych

Podróże lotnicze, to najszybszy sposób transportu międzykontynentalnego. Aby ograniczyć wagę bagażu zabieranego przez podróżujących, zostały naniesione konkretne zasady u każdego przewoźnika. Dopuszczalne podczas podróży wytyczne dotyczące bagażu pokładowego (bagażu rejestrowanego) oraz podręcznego (bagażu kabinowego) i ich wagi często ulegają zmianie, dlatego też warto być na bieżąco z nowymi rozporządzeniami. W tym artykule dowiesz się, jakie są aktualne wymiary bagażu podręcznego w najpopularniejszych linii lotniczych.

Ryanair

Bagaż podręczny: 40 x 20 x 25

Dodatkowo istnieje możliwość dokupienia pierwszeństwa wejścia na pokład w pakiecie z wniesieniem dodatkowego bagażu podręcznego o dopuszczalnych wymiarach 55 x 40 x 20 cm. Koszty tej usługi uzależnione są od trasy oraz sezonu i zaczynają się od 29 złotych, a dokładne ceny zgodnie z informacjami na oficjalnej stronie Ryanair mieszczą się w przedziale od 6 do 10 euro. Klienci bez pierwszeństwa wejścia na pokład, którzy chcą zabrać drugi, większy bagaż na kółkach (o wadze do 10 kg) muszą wykupić bagaż rejestrowany do 10 kg.

Wizz Air

Bagaż podręczny: 40 x 30 x 20

Dodatkowo istnieje możliwość dokupienia dodatkowego pakietu, który oferuje pierwszeństwo wejścia na pokład samolotu oraz możliwość wniesienia ze sobą większej, podręcznej walizki o wymiarach 55 x 40 x 23 cm i o wadze do 10 kg. Oprócz większego bagażu kabinowego, każdy może dodatkowo zabrać takie przedmioty jak koc czy płaszcz.

Norwegian

Bagaż podręczny: 55 x 40 x 23

Dodatkowo każdy podróżujący ma prawo do zabrania ze sobą przedmiotu dodatkowego takiego jak etui na laptop, o maksymalnych wymiarach 25 x 33 x 20. Przedmiot ten wraz z bagażem kabinowym nie powinny przekraczać wagi łącznej 10 lub 15 kg (w zależności od wybranej taryfy przewozu). Ewentualne dopłaty wahają się od 50 do 160 euro za każdą sztukę bagażu i obejmują jedną stronę przelotu.

EasyJet

Bagaż podręczny: 45 x 36 x 20 cm

Dodatkowo linie lotnicze pozwalają na podróż z jedną sztuką bagażu podręcznego. Bagaż kabinowy nie ma limitów wagowych, jedynym wymogiem jest zdolność samodzielnego włożenia posiadanego bagażu do górnego schowka. Wymiary walizek pokładowych nie mogą przekraczać 56 x 45 x 25 cm i również nie posiadają limitów wagowych. Podany wymiar bagażu rejestrowanego jest rozmiarem całkowitym bagażu, czyli mierzony jest z każdym wystającym elementem poza korpus walizki lub torby i nie może zostać przekroczony. Do zakupu przez podróżującego udostępniane są dodatkowe opcje, które pozwalają na przykład na przewóz dodatkowego bagażu, takiego jak etui na laptopa. Wymiar bagażu dodatkowego nie może przekroczyć 45 x 36 x 20 cm.

Lufthansa

Bagaż podręczny: 55 x 40 x 23 cm

Dodatkowo w zależności od klasy lotu, podróżujący może zabrać jedną lub dwie sztuki bagażu kabinowego. Jego wymiar nie może przekraczać 55 x 40 x 23 cm i nie może ważyć więcej niż 8 kg.

LOT

Bagaż podręczny: 40 x 35 x 12 cm (o wadze do 2 kg)

Dodatkowo bagaż pokładowy nie może przekroczyć wymiarów 55 x 40 x 23 kg, dozwolona waga oraz liczba sztuk bagażu zależy od wybranej klasy:
- Economy Simple, Economy Class, Premium Economy (loty międzynarodowe); jeden bagaż o maksymalnej wadze 10 kg
- Premium Economy (loty międzykontynentalne); dwa bagaże i każda może ważyć maksymalne 8 kg, łącznie jednak nie mogą przekroczyć 12 kg
- Business Class 2 sztuki, każda o maksymalnej wadze 9 kg

Enter Air

Bagaż podręczny: suma trzech wymiarów maksymalnie 115 cm (np. 55x40x20 cm), waga maksymalnie 5kg

Dodatkowo bagaż pokładowy powinien osiągać maksymalne wymiary 80 x 120 x 100 cm i nie powinien ważyć więcej niż 32kg. Koszt nadbagażu to 24PLN, czyli 6EUR za 1 kg nadbagażu przy locie w jedną stronę.

Emirates

Bagaż podręczny: 55 x 38 x 20 cm (o wadze do 7 kg)

Dodatkowo przy wyborze klasy biznes lub pierwszej klasy zabrać można dodatkowy bagaż do 7kg, może to być aktówka, która nie może przekraczać 45 x 35 x 20 cm, torebka, która nie może być większa niż 55 x 38 x 20 cm, lub pokrowiec na odzież, który nie może być grubszy niż 20 cm po złożeniu. W przypadku bagażu rejestrowanego limit zależy od wagi całkowitej wszystkich bagaży. Można odprawić dowolną liczbę sztuk bagażu, o ile całkowita waga nie przekracza maksymalnej dozwolonej dla wybranej klasy podróży. Każda sztuka bagażu nie może ważyć więcej niż 32 kg. Zasada ta dotyczy wszystkich tras, z wyjątkiem lotów do lub z Ameryki Północnej i Południowej oraz z Afryki.

O czym warto pamiętać pakując swój bagaż?

Wszelkie najbardziej wartościowe przedmioty należy przechowywać w bagażu kabinowym, są to takie rzeczy jak na przykład dokumenty. W przypadku umieszczenia ich w bagażu rejestrowanym ( bagażu pokładowym), można narazić się na kłopoty podczas kontroli na lotnisku. Bagaż pokładowy bowiem trafia na taśmie do wnętrza samolotu. Zalecamy również ważenie walizki w domu lub udanie się do punktu, gdzie można to nieodpłatnie zrobić. Każdy dodatkowy kilogram, a nawet w bardziej restrykcyjnych liniach lotniczych - pół kilograma może skutkować dodatkową opłatą, która może osiągać nawet 160 euro. Częstym widokiem na lotniskach są osoby, które wyrzucają ze swoich bagaży mniej potrzebne rzeczy. Wartym rozpatrzenia jest opłacenie dodatkowego bagażu wcześniej, gdyż ceny za dodatkowe bagaże na lotnisku mogą być wyższe.

1nie skomentował

  • Avatar
   Raquel
   lis 15, 2023

   Your writing style is so engaging. I could not stop reading until I completed the whole post!<br><br><br>My web site: <a href="https://quailify.academy/profile/mrsdouce/">Buy Alpha-PIHP</a>

Zostaw swój komentarz